Lisateave
Kirjeldus
CHARLES HEIDSIECK – Legendaarne šampanja!
Legendaarne šampanjalugu algas kui Florens-Louis Heidsieck esitles 1785 aastal ühte erakordset šampanjat Prantsuse kuningannale Marie-Antoniette’le. Sellest sai alguse Heidsieck šampanjade edulugu. Florens-Louis Heidsieck asutas šampanjamaja Maison Heidsieck & Cie 1775 aastal koos oma vennapoja Charles-Henri Heidsieck’ga. Peale Florens-Louis surma liitus firmaga ka Henri-Guillaume Piper ja firma nimeks sai 1838 aastal Piper-Heidsieck.
Charles-Henri Heidsieck’i poeg Charles-Camille asutas oma šampanjamaja Charles Heidsieck 1851 aastal. Charles-Camille oli kirglik prantsuse šampanjakaupmees ja ta alustas sama kirglikult ka oma šampanjade tootmist. Tema šampanjad kandsid tema enda nime ja tema šampanjade reputatsioon kasvas kiirelt Euroopas. Ta oli väga kindel oma šampanja kvaliteedis ja 1852 aastal otsustas vallutada ka Ameerika Ühendriigid. Ta oli kõige esimene šampanja kaupmees kes otsustas šampanja viia Ameerikasse. Palju reisinuna valdas mitmeid võõrkeeli ja oli väga avatud silmaringiga, tema äri oli kiirelt arenenud ning peagi kutsuti teda hüüdnimega Champagne Charlie. Bordeaux näitusel 1859 aastal sai tema šampanja kuldmedali ja Charles Heidsieck šampanja oli vallutanud maailma ning Euroopa kuninglike õukondade šampanjapokaalid.
Charles Heidsieck oli visionäär, ta otsustas põllumaad mitte osta ning jättis viinamarjakasvatuse oma ala spetsialistide hooleks. Tema oskused valida veine ja neid omavahel segada panid teda mõtlema hoopis veinikeldritele ja veini hoiustamisele ideaalsetes tingimustes. Ta otsis ideaalse niiskuse ja temperatuuri tingimustega keldreid ning otsustas osta Rooma impeeriumi aegseid keldreid Reimsi linna all. Temaga samal ajal otsustas sarnaselt Charles Heidsieckiga ainult 5 šampanjatootjat sellistesse keldritesse investeerida. See otsus näitas tema head ettenägelikkust ja kavalust mängida tulevik enda kasuks. Sellest otsusest tingituna eristuvad Charles Heidsieck šampanjad kõikidest teistest, sest Charlesi šampanjad koosnevad veinidest millest 40% moodustavad reserv-veinid.
Alates 1990’st aastatest on kõikidel Charles Heidsieck šampanjadel kirjas selle tõestuseks keldrites hoidmise kuupäevad ja korkimise kuupäevad. Iga Charles Heidsieck pudel on seega unikaalne.
Peale 125 aastast ajalugu perefirmana liikus Charles heidsieck šampanjamaja 1980 a Remy – Cointreau grupile ja 2011. aastast on omanikeks perekond Descours.
Stiil, mis paistab välja teiste hulgast, tuleneb harukordsest ja jätkuvast tasakaalust veinide vahel. Aasta saagist valmistatud veinid moodustavad 60% segust, ülejäänud 40% on segu reserv-veinidest. Kõige olulisem on, et see tasakaal on saavutatud jätkuvate tihedate valikute ja otsuste tulemusena. See on otsuste protsess ja väga suur kogemuste pagas kuidas luuakse selline elegantne lõpptulemus, mis kindlustab Charles Heidsieck šampanjade stiili ja iseloomu.
Hoolikalt valitud parimate viinapuuaedade viinamarjad teevad veinid mitmekülgseks, nendest valitud parimad veinid annavad võimsa maitsesügavuse ja maheduse. Ja kuna standarditega ei saavutata soovitud stiili ja nõutud tulemust siis Charles Heidsieck šampanja on laagerdunud minimaalselt 3 aastat, mitte 15 kuud nagu nõutud seadusega. Charles Heidsieck veinid laagerduvad 47 keldris, mis moodustavad maaaluse galerii 20 meetri sügavusel ja stabiilse aastaringse temperatuuriga 10°C.
Aasta veinid on valmistatud võrdsete osadena Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot Noir viinamarjasortidest. Reserv-veinide valmistamisel lähtub veinimeister erinevate šampanjade stiilist, mis on kujunenud Charles Heidsieck šampanjadele. Aga need veinid on pidevas arengus ja see on veinimeistri suur oskus sulandada need ühtseks maitsete tervikuks, pidades samas silmas iga veini isikupära. Rikas ja mitmekesine, need noodid saadakse läbi võimaluse veini valmistada eraldi vaatides, see võimaldab väga täpselt ja teravmeelselt ehitada maitseid, tagades õrna tasakaalu maitsete keerukuses, sügavuses ja maheduses.
Kui on muutusi, siis peab olema ka järjepidevus.
Thierry Roset on rõõmus väljakutsete üle. Ta isegi otsib neid. Väljakutse on täna seista silmitsi oma tööelu suurima ülesandega. Ta on Régis Camus asendaja, mehe kes on aastaid Charles Heidsieck šampanjasid valmistanud, ikoon ja mitmete auhindade võitja. Régis Camus saab nüüd pühendada üha rohkem oma energiat ja talenti Piper-Heidsieck šampanjade juures.
Selle väikese šampanjamaja auks väidab Thierry Roset, et järjepidevus on alati olnud tema moto. Lähenemine ja lojaalsus on rohkem kui 25 aastat hoidnud teda majas, eelnevalt veinimeister Daniel Thibault ja siis Régis Camus kõrval. Algselt veinitootmise juures ja seejärel assistendina veinimeistri juures, on Thierry lähedalt tuttav saladustega, et teha suurepäraseid veine ja tagada nende edu. Olles töötanud Champagne piirkonnas alates 1988. aastast teeb tema kogemus temast võrratu kandidaadi Charles Heidsieck šampanjamaja veinimeistri töö jätkamiseks. Ta on otsustanud täpsustada veinide valiku paneeli ja viia see 120 pealt 60’le, kõik käsitsi valitud. Selleks, et tagada maksimaalne täpsus ja keerukus, suurendas ta reserv-veinide laagerdumise 10 aastalt 15 aastani. Ta kinnitab, et nendest reserv-veinidest tehakse 40% ulatuses iga segu. Tema nägemuses on suurendada nendega Charles Heidsieck Brut Réserve šampanja keskmine vanus 8 aastalt 10 aastale. Ta võtab kokku Charles Heidsieck väärika maja teenistuses oma nägemuse: “Minu eesmärgiks on veinid, mis on nagu avatud raamatud, et mängida nende keerukuse ja maitse sügavusega.” Thierry Roset on hull heas mõttes, südamest elu nautiv. Selles universumis, kus ta on nii looja ja pärija, on ta eraldi kategooria ise.
Võimalused on lõputud…
Lisainfo
Laokood | JSH0054 |
---|---|
Toote kaal (kg): | 1.7940 |
Tootjafirma URL | Puudub |