Vanuse kinnitus

Enne veebilehele sisenemist pead kinnitama, et oled vähemalt 18 aastane.

Vabandame, see leht pole teie jaoks.

LAPHROAIG Select 40% 70CL

Ole esimene, kes seda tootet hindab ja kommenteerib

Hind: 46,50 €
Liitri hind: 66,43 € /L

Tooteinfo

Liik: Kange alkohol, Viski
Kastis: 6
Maht: 70CL
Alkoholisisaldus: 40%
Päritolumaa: Islay saar, Šotimaa

Lisateave

Laphroaig viskivabrik asub Laphroaig'i lahe kaldal väikesel Islay saarel Šotimaa läänekaldal. Laphroaig (hääldus: lafroig) tähendab keldi keeles „kaunis org laia lahe kaldal“. Laphroaig'i alguseks võib pidada 19. sajandi vahetust, kui kaks venda, Donald ja Alexander Johnston ostsid Islay saarel karjafarmi. Karja söödast ülejäänud odrast hakkasid nad tootma viskit. Ilmnes, et Islay on suurepärane koht viskitootmiseks. Pehme, destilleerimiseks ideaalne turbane vesi voolab läbi kõva kivipinnase, mis eemaldab soovimatud mineraalide jäägid.

Ametlikult registreerisid Johnstoni vennad Laphroaig kaubamärgi aastal 1858. Hoolimata naaberviskivabrikute korduvatest katsetest Laphroaig'i üle võtta, suutsid vennaksed hoida seda oma suguvõsa valduses. 1923. aastal tutvustas kolmanda generatsiooni Johnston, Ian Hunter Laphroaig'i ülejäänud maailmale. Kahekordistades tootmise, laiendas ta eksportturge nii Euroopas kui ka Ameerikas. Ian'i järel võttis juhtimise üle Bessie Williams – üks vähestest naisterahvastest, kes kunagi Šoti viskivabrikut ohjanud. Bessie jalajälgedesse astus Ian Henderson. 1994. aastal pärjati Laphroaig ainsa linnaseviskina Tema Kõrgeausus Prints Charles'i poolt kuningliku garantiiga. Iani sõnul ülistas prints Laphroaig'i sõnadega „parim viski maailmas“. Tänapäeval valvab Laphroaig'i tootmist saare põlisasukas John Campbell, kes on ühtlasi ka noorim viskivabriku juht. Johni valvsa silma all hoiab Laphroaig järjekindlalt maailma tuntuima viski ja Islay saare Nr.1 viski positsiooni.

Mida arvavad Laphroaig'i sõbrad?
Laphroaig on ülemaailmselt tuntud kui kõige eristuvam Šoti linnaseviski, mille karakteris on tunda rikkalikku turba, vetika- ning suitsu nüansse. Laphroaig sobib pigem tõelistele viskigurmaanidele kui algajatele. Samas, kogedes korra Laphroaig'i, liidab see teid igaveseks ning see seos tugevneb aja möödudes. Laphroaig'i nautijad on ühed kirglikuimad maailmas.

Lisainfo

Laokood MT0696
Toote kaal (kg): 1.2600
Tootjafirma URL Puudub

Toote märksõnad

Siltide eristamiseks kasutada tühikuid.
Mitmesõnalised sildid tuleb ümbritseda ülakomadega (').

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.