Age Verification

Enne veebilehele sisenemist pead kinnitama, et oled vähemalt 18 aastane.

Vabandame, see leht pole teie jaoks.

BRUICHLADDICH PORT CHARLOTTESCOTTISH BARLEY 50% 70CL TUBE

Ole esimene, kes seda tootet hindab ja kommenteerib

Laost otsas

Hind: 67,20 €
Liitri hind: 96,00 € /L

Tooteinfo

Tooteliik: Viski
Päritolumaa: Šotimaaa
Piirkond: Islay
Alkoholisisaldus: 50%
Värvus: Klaasjas kuldne.
Aroom: Ninas avanevad suitsused noodid nagu Atlandi tuulepuhang. Aroomis meenub vana viskitehase lõhn, vihjed õlile ja joodile. Tunda soolasust ja purunenud merekarpide aroome, põletatud tammevaadid, must pipar, paprika ning nahk ja tubakas. Järgnev tamme ja vaniljearoom koos ploomide, pirnide, pähklite ja värskelt jahvatatud linnastega on võimsalt sensuaalne. Kui silmad sulgeda, siis see mõjub nagu suitsune ja võimas aromaatne reis.
Maitse: Laineline mahe ja soe suitsusus vallutab maitsemeeled. Rikkalik magus suitsusus kooskõlas merelise värskusega põimub mõnusalt kreemja võiküpsise ja vaniljega. Seda kompleksust täiustavad veel tsitrused ja mahedad tammenoodid. Järelmaitse on pikk ja südantsoojendav, ümbritsetuna uhkusest ja kirest. See toob julgust ja tugevust, usku ja headust sinu hingele.

Lisateave

PORT CHARLOTTE SCOTTISH BARLEY – TUGEVALT SUITSUNE LINNASEVISKI
Turbasuitsususega 40 ppm* on see linnaseviski tugevalt suitsuse karakteriga. Meister Jim McEwani poolt valitud vaatidest kombineeritud linnaseviski, mis väljendab Islay sadamalinna Port Charlotte elegantset iseloomu. Selle viskiga näitab Bruichladdich oma testamendis olevat usku vanadesse traditsioonilistesse toorainetesse, šoti odralinnastesse ja turbasse. Kasutatud on ainult šoti otra ja linnaseviski on rahulikult küpsenud Port Charlotte keldrites. Enne pudelitesse villimist segatakse linnaseviskit õrnalt Islay saare allikaveega, mis jätab viskile võimsa 50% alkoholisisalduse.

Karakteristika
Tekstuuris on sügav jõuline karakter. Aeglaselt hõõguv turbakuumus tõstab esile võimsalt Islay saareviski maitse- ja aroominüansid, mis keeristormina täidavad maitsemeeled.

Meeleolu
Sa tunned vabadust ja seda, et oled heas kohas. Sa ei tunne kadedust mitte kellegi üle, oled elus ja valmis kohtuma kõigega mis su teel on ees. Tõeline Islay saare hing on sinuga.

*ppm (parts per million) – kontsentratsiooni mõõtühik

BRUICHLADDICH [brook-lad-dee]
Progressiivne viskimaja

Bruichladdich, mis tähendab kaldapealset kivist mäenõlva on Islay saarel asuv Šotimaa kõige läänepoolsem viskivabrik. See asub Loch Indaali lahe kaldal Rhinns’ i nimelisel poolsaarel, Port Charlotte sadamalinna läheduses. Viskivabriku ehitasid 1881. aastal kolm venda William, Robert ja John Harvey raha eest, mille nad said oma isalt, kes oli Glasgow kuulus viskitootja. Vabrik ehitati tolle aja kohta väga uudsest spetsiaalsest patenteeritud betoonist, kui samal ajal enamus saarel olevatest vabrikutest olid vanadest farmidest välja kujunenud. Destillaatorid ehitati eriti kõrged ja peenikese kaelaga, et saavutada destillaadi kõrgem puhtus ja originaalne maitse. Peale vendade surma ja alates 1936. aastast vahetas vabrik mitmel korral omanikke ja on alates 2012. aastast Remy-Cointreau grupi omanduses.

Peale vabriku renoveerimisi on tänapäevani kasutusel vendade Harvey’de poolt ehitatud seadmed ja viski valmistatakse täpselt samade reeglite järgi nagu 1881 aastal. Bruichladdich linnaseviskisid ei filtreerita, nendele ei lisata värvaineid, valmistamisel kasutatakse ainult Šotimaal ja Islay saarel kasvatatud otra ning destilleeritakse väga aeglaselt. Destilleerimise protsessi ei sekkuta, ei kasutata elektroonikat ja kõik toimub naturaalselt, ainult gravitatsiooni jõul. Linnaseviskidesse lisatakse enne pudeldamist minimaalselt Islay allikavett, et säilitada maksimaalselt kõik maitse ja aroomi nüansid. See tähendab, et Bruichladdich linnaseviskid on oma olemuselt ja sisult väga sarnased jahedas keldris vaadis olevale viskile ja on alkoholisisalduselt 50-60% vahemikus. Bruichladdich linnaseviskide stiil on eriline. Bruichladdich austab minevikku, kuid ei ela selle varjus. Bruichladdich usub innovatsiooni ja edusse. Viskid valmistatakse hoolikalt valitud aastakäikudest ja sellest lähtuvalt ei ole nendel kirjas vaadis laagerdumise aega. See viski on täpselt nii vana ja võimas kui ta olema peab.

Bruichladdich linnaseviskide põhivalikus on:
Bruichladdich Scottish Barley Unpeated Single Malt Whisky 50%
(turbasuitsuta linnaseviski)
Port Charlotte Scottish Barley Heavily Peated Single Malt Whisky 50%
(tugeva suitsususega linnaseviski)
Octomore Scottish Barley Super Heavily Peated Single malt Whisky 57%
(maailma kõige suitsusem linnaseviski)

Tootja kodulehele

Tootjafirma URL Puudub

Toote märksõnad

Siltide eristamiseks kasutada tühikuid.
Mitmesõnalised sildid tuleb ümbritseda ülakomadega (').

Anrema OÜ (reg.nr 11952519) Estonia pst. 7, Tallinn 10143 Estonia, M: +372 50 24 761 (9.00-17.00), E-mail: info@mydrink.ee

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.