Vanuse kinnitus

Enne veebilehele sisenemist pead kinnitama, et oled vähemalt 18 aastane.

Vabandame, see leht pole teie jaoks.

WENTE MORNING FOG CHARDONNAY`15 13,5% 75CL

Ole esimene, kes seda tootet hindab ja kommenteerib

Hind: 19,73 €
Liitri hind: 26,31 € /L

Tooteinfo

Tooteliik: Geograafilise tähisega vein
Päritolumaa: Ameerika Ühendriigid
Piirkond: Kalifornia, Livermore Valley AVA
Viinamarjasort: 98% Chardonnay, 2% Gewürztraminer
Värvus: Kollane, kirgas.
Aroom: Aroomis on tunda troopilisi puuvilju, mangot, ananassi, küpseid kollaseid õunu, pirne, tsitruselisi ja röstitud mandleid.
Maitse: Keskmise täidlusega, mineraalne, kompleksne, kreemjalt vaniljese ja puuviljase alatooniga. Tunda küpseid kollaseid õunu, ananassi, mangot, järelmaitses ilmnevad kollased tsitruselised ja veidi magusaid vürtse.
Toidusoovitus: Küpsetatud linnulihatoidud, röstitud kalaroad, kooresed heledad kastmed, pehmed juustud.
Serveerimistemperatuur: jahutatult 9-11°C Burgundia tüüpi veiniklaasist.
Saadaolevad mõõdud: 75 cl

Lisateave

Kirjeldus

Livermore Valley AVA omab ideaalseid kasvutingimusi viinamarjade kasvatamiseks: soojad päevad, jahedad ööd, kasvutingimusi mõjutavad hommikune udu ja jahedad tuuled Vaikselt Ookeanilt ja San Francisco lahelt. Toimub kontrollitud temperatuuriga fermentatsioon terasvaatides. 50% veinist laagerdub 8 kuud pärmisademel, millest 25% Prantsuse ja 25% Ameerika tammevaadis, ülejäänud 50% veinist areneb 8 kuud pärmisademel terasvaadis.

Tootja:   Wente Vineyards

Wente Vineyards on rajatud 1883. a ja on siiani vanim, järjepidevalt veini valmistanud ning perekonna valduses olev veinimaja Kalifornias. Tänapäeval juhib veinimaja tegevust Wente perekonna 5. generatsioon ja veinimeistriks on Karl D. Wente. Veinimaja paikneb Kalifornias, San Francisco´st idas Livermore Valley´s ja omab väikeseid veiniaedu Arroyo Seco AVA-s Monterey County´s. Ernest Wente muretses Montpellieri ülikooli viinapuude puukoolist pärineva Chardonnay marjasordi, mida tänapäeval nimetatakse „Wente Clone“ Chardonnay´ks ja mida kasvatatakse tänapäeval üle 80% Kalifornia veiniaedades.Veinimaja arendab ja kasvatab Sauvignon Blanc viinamarja vääte, mille istikud on toodud 1880-ndatel Chateau d´Yguem, Bordeaux veinimõisast. Samuti Wente Cabernet Sauvignon väädid pärinevad Chateau Margaux, Bordeaux veinimõisast. Wente Family Wines esindusveinideks on „Small Lot“ ja „Nth Degree“ sarja veinid, mis korjatakse väikestest, piiritletud saagikusega veiniaedadest Arroyo Seco AVA-s.

Lisainfo

Laokood JVV1527
Toote kaal (kg): 1.3000
Tootjafirma URL Puudub

Toote märksõnad

Siltide eristamiseks kasutada tühikuid.
Mitmesõnalised sildid tuleb ümbritseda ülakomadega (').

TÄHELEPANU! TEGEMIST ON ALKOHOLIGA. ALKOHOL VÕIB KAHJUSTADA TEIE TERVIST.